
Wrocław, 07.07.2015 r.
Dotyczy: zapytania ofertowego (art. 4 pkt. 8 PZP, poniżej 30000 EURO) dla usługi pod nazwą:
"Dostawa sprzętu medycznego: cystoskopu z dźwigienką Alberana, optyki, pompy do żywienia pozajelitowego, stazy operacyjnej o zmiennej kompresji, stacji do przygotowywania materiału histopatologicznego, lasera wysokoenergetycznego ze skanerem, kalorymetru powietrznego, wg pakietów I-VI "
Pakiet VI - Kalorymetr powietrzny, 1 kpl.
Pytanie 1. dot. Pkt. 1: Czy Zamawiający dopuści Kalorymetr powietrzny z regulacją temperatury bodźca od 8°C do 48°C?
Uzasadnienie: Zakres, który oferujemy jest szerszy i zawiera zakres podany przez Zamawiającego.
Odpowiedź: TAK, Zamawiający dopuszcza
Pytanie 2. dot. Pkt. 5: Czy Zamawiający dopuści sondę do aplikacji powietrza wyposażona w system soczewkowy do podglądu błony bębenkowej oraz zintegrowany system oświetlenia bez przycisku do aplikacji powietrza znajdującej się na rękojeści?
Uzasadnienie: W rozwiązaniu, które chcemy zaoferować rękojeść nie posiada przycisku aplikacji powietrza, aktywacja powietrza odbywa się przy użyciu innego rozwiązania. Bodziec aktywowany jest samoczynnie po włączeniu urządzenia, co jest lepszym rozwiązaniem niż opisywanie przez Zamawiającego.
Odpowiedź: NIE, zapisy bez zmian
Pytanie 3. dot. Pkt. 6: Czy Zamawiający dopuści zimny bodziec od 8°C do 48°C?
Uzasadnienie: Zakres który oferujemy jest szerszy i zawiera zakres podany przez Zamawiającego.
Odpowiedź: TAK, Zamawiający dopuszcza
Pytanie 4. dot. Pkt. 7: Czy Zamawiający dopuści ciepły bodziec od 8°C do 48°C?
Uzasadnienie: Zakres który oferujemy jest szerszy i zawiera zakres podany przez Zamawiającego.
Odpowiedź: TAK, Zamawiający dopuszcza
Pytanie 5. dot. Pkt. 11: Czy Zamawiający dopuści urządzenie posiadające przepływ 8 litrów na minutę?
Uzasadnienie: Standardem przyjętym przy badaniach VNG jest przepływ 8l/min. Producenci kalorymetrów różnych marek dostępnych na rynku, pomimo możliwości regulacji tego parametru w niektórych modelach, zalecają ustawienie przepływu na 8l/ min. W przypadku tego postępowania regulacja przepływu powietrza jest parametrem odcinającym i nie daje możliwości złożenia oferty innym firmom, a tym samym zaoferowania korzystniejszej ceny.
Odpowiedź: NIE, zapisy bez zmian
Pytanie 6. dot. Pkt. 15: Czy Zamawiający dopuści sposób aktywacji bodźca bez włącznika umieszczonego na głowicy zabiegowej czy bez przełącznika nożnego?
Uzasadnienie: W rozwiązaniu, które chcemy zaoferować bodziec aktywowany jest samoczynnie po włączeniu urządzenia, co jest lepszym i wygodniejszym w użyciu rozwiązaniem niż opisywanie przez Zamawiającego. Nie ma potrzeby oczekiwania na uzyskanie odpowiedniej temperatury powietrza po wciśnięciu przycisku, jak w innych modelach.
Odpowiedź: NIE, zapisy bez zmian
Zapytania do w/w postępowania, dot. zapisów Parametry bezwzględnie wymagane dla Pakietu nr III:
- Czy Kupujący ma na myśli zakup 1 kpl - Stazy operacyjnej o zmiennej kompresji?
- Czy przez 1 komplet należy rozumieć 2szt. zasilaczy, po 2szt. opasek z poz. 2-5 i 2szt. statywów?
Odpowiedź: 1 kpl - Stazy operacyjnej o zmiennej kompresji – elementy składowe zgodnie z tabelą techniczną
Zapytania do w/w postępowania, dot. zapisów wzoru umowy w zakresie pakietu nr 3:
- Czy Kupujący w §3 ust. 2 zmieni zapis, iż zapłata nastąpi na podstawie faktury nie później niż
30 dni od daty dostawy, po spełnieniu pozostałych warunków dotyczących oznakowania produktu, tj. po podpisaniu protokołu zdawczo - odbiorczego?
Obecny termin nie wskazuje w sposób jednoznaczny terminu w jakim nastąpi zapłata za dostarczony towar. Z uwagi na to, iż Kupujący nie dookreślił jednoznacznie terminu zapłaty wnosimy jak powyżej.
Odpowiedź: Nie, zapisy bez zmian
- § 4 ust. 1 - Czy Kupujący wyrazi zgodę na wydłużenie terminu dostawy do 6 tygodni dla poz. 6 w Pakiecie nr 3, tj. statyw jezdny? Z uwagi na to, że ww. asortyment nie znajduje się w stałej sprzedaży i jest produkowany pod konkretne zamówienie, a termin wykonania zamówienia wynosi ok. 6 tygodni w związku z czym wnosimy jak na wstępie.
Odpowiedź: TAK, Zamawiający dopuszcza
- Czy Kupujący zezwoli, aby certyfikat określony w §4 ust. 3 i 7 został zastąpiony dokumentem potwierdzającym przeprowadzenie szkolenia dla poszczególnych osób podpisanym przez obie strony umowy ?
Z uwagi na przedmiot zamówienia oraz określone warunki zapytania ofertowego Sprzedający
ma obowiązek przeprowadzić szkolenie w określonym zakresie, a co za tym idzie brak jest uzasadnienia do konieczności wystawiania certyfikatów dla szkolonych osób.
Odpowiedź: NIE, Sprzedający zobowiązany jest wystawić certyfikaty imienne dla osób przeszkolonych, niezależnie od protokołu szkolenia, który stanowi podstawę przekazania sprzętu– certyfikaty szkolenia to dokumenty wystawiane imiennie przekazywane użytkownikom
- Czy w §4 ust. 7 Kupujący wyrazi zgodę na dodanie na końcu zapisu słów „jeżeli dotyczy”?
Odpowiedź: Nie, zapisy bez zmian
- § 5 ust. 2 - Czy Kupujący wyrazi zgodę na doprecyzowanie, że termin gwarancji na opaski i statyw jezdny do zasilacza wynosi 12 m-cy? Z uwagi na to, że zwyczajowo oferowany termin gwarancji na opaski i statyw wynosi 12 miesięcy proponujemy rozróżnić dwa terminy, osobny na ww. asortyment i osobny na same zasilacze, który zostanie zaoferowany zgodnie z warunkami wymaganymi w kryterium oceny ofert.
Odpowiedź: Opaski są elementem zużywalnym – dopuszczalne 12 miesięcy gwarancji
statyw i zasilacz 24 miesiące gwarancji
- Czy Kupujący wyrazi zgodę na to, aby wszystkie zapisy dotyczące przeglądów okresowych i związanych
z nimi procedur nie dotyczyły opasek oraz statywu jezdnego do zasilacza (Pakiet 3 poz. 2-6)? Zaproponowany wzór umowy jest taki sam dla każdej grupy asortymentowej w związku z czym prosimy
o uwzględnienie ww. prośby w związku z tym, iż część oferowanego asortymentu (tj. opaski i statywy jezdne) nie jest objęta czynnościami, które są wymagane względem aparatury medycznej.
Odpowiedź: Przegląd okresowy powinien obejmować całość urządzenia łącznie z opaskami (niezbędne sprawdzenie stanu opasek i dopuszczenie lub nie do dalszego użytku
- Czy Kupujący w §5 ust. 4 odstąpi od wymogu wystawienia certyfikatu potwierdzającego sprawność urządzenia, pozostając przy wymogach wystawienia raportu serwisowego i wszystkich pozostałych czynności związanych z udokumentowaniem tego, że sprzęt jest sprawny i nadaje się do dalszej eksploatacji?
Odpowiedź: Niezbędne jest dokonanie wpisu w paszporcie technicznym i potwierdzenie w raporcie serwisowym sprawności urządzenia
- Czy Kupujący zmieni termin określony w § 5 ust. 7 i 9 z 5 dni na 14 dni?
Z uwagi na przedmiot zamówienia oraz odległość serwisu od Kupującego wskazany w umowie termin może być niemożliwym do spełnienia np. w okresie świątecznym czy też tzw. długich weekendów, a co za tym idzie wnosimy o zmianę wskazanego terminu.
Odpowiedź: w § 5 ust. 7 Zamawiający zmienia termin na 14 dni, pozostałe zapisy bez zmian
- Czy Kupujący w § 5 ust. 7 zgodzi się na dodanie w zdaniu 3, że naprawa lub wymiana uszkodzonej części urządzenia w okresie gwarancji następuje na koszt Sprzedającego, pod warunkiem, że uszkodzenie nie nastąpiło z winy Kupującego?
Odpowiedź: W przypadku stwierdzenia podczas przeglądu uszkodzenia wynikającego z winy Kupującego należy ten fakt odnotować w raporcie serwisowym i paszporcie technicznym , powyższa sytuacja nie podlega gwarancji
- Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę w §6 ust. 1:
- pkt 1 z 0,5% ceny brutto pakietu na 0,1% niedostarczonej części przedmiotu umowy;
- pkt 3 z 0,5% ceny brutto pakietu na 0,5% wartości uszkodzonego/zastępowanego sprzętu;
- pkt 4 z 0,5% ceny brutto pakietu na 0,5% wartości sprzętu objętego przeglądem?
Odpowiedź: Nie, zapisy bez zmian
- Czy w § 5 ust. 9 Kupujący zgodzi się doprecyzować, że zapisy o urządzeniu zastępczym w zakresie pakietu nr 3 dotyczą tylko zasilaczy z poz. 1?
Odpowiedź: Tak, w przypadku mankietów które są elementami zużywalnymi zapis nie dotyczy
- Czy Kupujący dookreśli, iż w sprawach dotyczących nieterminowej zapłaty za dostarczony towar wezwanie do zapłaty będzie traktowane jako wezwanie do polubownego zakończenia sporu (§9 ust. 1)?
Odpowiedź: zapisy bez zmian
Dotyczy: Pakiet II - Pompa do żywienia pozajelitowego, 1 szt.
Załącznik II - wzór umowy
§ 4 pkt 7
Wnosimy o wykreślenie powyższego punktu ze wzoru umowy.
Zgodnie z art. 90 ust. 4 Ustawy o Wyrobach Medycznych obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną zajmują się tylko i wyłącznie podmioty upoważnione przez wytwórcę lub autoryzowanego przedstawiciela. Powszechnie stosowaną praktyką jest brak cedowania pełnych uprawnień serwisowych na rzecz Użytkownika.
Odpowiedź: Nie, zapisy bez zmian
§ 5 pkt 3
Wnosimy o dopuszczenie wykonywania przeglądów okresowych zgodnie z zaleceniami producenta.
Wymóg przeprowadzania przeglądów oraz konserwacji min. 1 raz w roku jest ekonomicznie nieuzasadniony w każdym przypadku, gdy producent nie przewiduje takiej procedury.
Odpowiedź: TAK, zgodnie z zaleceniami producenta
§ 6 pkt 3 ppkt 2)
Wnosimy o zmodyfikowanie zapisu poprzez dodanie sformułowania:
"Kary nie nalicza się w przypadku dostarczenia w terminie sprzętu
zastępczego."
W myśl postanowień niniejszej umowy (§ 5 ust. 9) - Sprzedający zobowiązany jest do dostarczenia urządzenia zastępczego, co umożliwia Zamawiającemu zachowanie ciągłości pracy i nie wpływa ujemnie na funkcjonowanie oddziału/szpitala. W związku z powyższym fakt przedłużającej się naprawy nie powinien być penalizowany, ponieważ nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami dla Zamawiającego.
Odpowiedź: w § 5 ust. 7 Zamawiający zmienia termin na 14 dni, pozostałe zapisy bez zmian