
ZAPYTANIE OFERTOWE
O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO
O WARTOŚCI SZACUNKOWEJ PONIŻEJ 30 000 EURO
ZASADA KONKURENCYJNOŚCI
Zamawiający:
4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5,
50-981 Wrocław
Menadżer Projektu (ekspert zewnętrzny) – Menadżer Projektu pn. „Zakup aparatury medycznej na potrzeby Zintegrowanego Bloku Operacyjnego w 4. Wojskowym Szpitalu z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu – Etap III”.
I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
1.1. Przedmiotem zamówienia jest osobiste zarządzanie Projektem, tj. pełnienie funkcji Menadżera Projektu-eksperta zewnętrznego do Projektu pn. „Zakup aparatury medycznej na potrzeby Zintegrowanego Bloku Operacyjnego w 4. Wojskowym Szpitalu z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu – Etap III”.
Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014- 2020 w zakresie wsparcia oddziałów oraz innych jednostek organizacyjnych szpitali ponadregionalnych udzielających świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i całodobowych:
•na rzecz osób dorosłych, dedykowanych chorobom układu oddechowego,
•na rzecz osób dorosłych, dedykowanych układu kostno-stawowo-mięśniowego,
•w zakresie ginekologii, położnictwa, neonatologii, pediatrii oraz innych oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci oraz wsparcia pracowni diagnostycznych oraz innych jednostek zajmujących się diagnostyką współpracujących z oddziałami oraz innymi jednostkami organizacyjnymi szpitali ponadregionalnych, udzielających świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i całodobowych:
•na rzecz osób dorosłych, dedykowanych chorobom układu oddechowego,
•na rzecz osób dorosłych, dedykowanych układu kostno-stawowo-mięśniowego,
•w zakresie ginekologii, położnictwa, neonatologii, pediatrii oraz innych oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci.
Przedmiotem Projektu jest zakup sprzętu medycznego i wyposażenia oraz działanie związane z zastosowaniem rozwiązań energooszczędnych. Poszczególne działania projektowe obejmują wsparcie: Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantologicznej, Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Przewiduje się zakup sprzętu i wyposażenia wraz z wdrożeniem systemu informatycznego oraz zastosowanie rozwiązań energooszczędnych.
Całkowita wartość Projektu wynosi 8 480 158,54 zł, w tym wydatki kwalifikowalne stanowią wartość 7 526 491,54 zł. w ramach budżetu projektu znajdują się również wydatki niekwalifikowalne.
W okresie wymaganej trwałości zachowana zostanie trwałość Projektu. Zamawiający posiada zdolność organizacyjną i finansową do utrzymania Projektu.
Czas trwania Projektu – od podpisania umowy - kwiecień 2018 r. do września 2018 (przewidywany termin zakończenia zgodnie z zaakceptowanym wnioskiem o dofinansowanie - wrzesień 2018r.) Razem okres realizacji Projektu 6 miesięcy. Postępowanie obejmuje wykonywanie usług w ramach okresu kwalifikowalności wydatków przewidzianego w zaakceptowanym wniosku o dofinansowanie.
Do zadań Menadżera Projektu należeć będzie:
- sprawowanie ogólnego nadzoru nad realizacją projektu,
- kierowanie pracami Zespołu Zarządzającego Projektem (ZZP) i nadzorowanie wypełniania obowiązków przez pozostałych członków ZZP,
- weryfikacja zgodności prowadzonych działań z umową o dofinansowanie oraz zasadami realizacji projektów współfinansowanych ze środków POIiŚ, w szczególności Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, zwanym dalej „POIiŚ”, przyjętym uchwałą Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2014 r., zatwierdzonym decyzją Komisji Europejskiej z dnia 16 grudnia 2014 r. (znak C 2014/10025) oraz Szczegółowym Opisem Osi Priorytetowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, zwanym dalej „SzOOP POIiŚ 2014-2020”, Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 oraz innymi wytycznymi szczegółowymi do realizacji Projektu,
- nadzorowanie realizacji zaplanowanych działań, stopnia osiągnięcia celów i terminów realizacji,
- wprowadzenie zmian do harmonogramu,
- nadzorowanie finansowej realizacji Projektu, wykorzystania zaangażowanych środków finansowych, kwalifikowalności wydatków,
- odpowiedzialność za osiągnięcie zaplanowanych produktów i rezultatów;
- odpowiedzialność za zarządzanie ryzykiem oraz podejmowanie działań mających na celu wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości,
- odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenie Projektu,
- przygotowywanie wniosków o płatność, raportów okresowych, raportu końcowego,
- zatwierdzanie dokumentów księgowych pod względem merytorycznym,
- odpowiedzialność za efektywną komunikację zarówno wewnątrz JRP, jak i w relacjach zewnętrznych,
- nadzorowanie procesu udzielania zamówień,
- prowadzenie promocji projektu,
- informowanie Zamawiającego o aktualnym stanie wdrażania Projektu, a także o wszystkich sytuacjach mogących mieć istotny wpływ na dalszy jego przebieg,
- utrzymywanie stałych i bieżących kontaktów oraz zapewnienie przepływu informacji między Zamawiającym a Instytucją Pośredniczącą (IP),
- bieżąca kontrola zgodności trybu i zakresu inwestycji z wytycznymi IP oraz pozostałymi dokumentami, sporządzanie wniosków o płatność i wymaganych przez IP sprawozdań o postępie rzeczowo-finansowym oraz zgodnie z obowiązującymi regulacjami, w formie elektronicznej w systemie przeznaczonym do składania wniosków o płatność POIS w formie elektronicznej oraz jeśli wystąpi taka potrzeba w formie papierowej, tożsamej z wersją elektroniczną, wraz z obowiązującymi załącznikami,
- wnioskowanie do IP o zgodę na wprowadzanie zmian w Projekcie inicjowanych przez Zamawiającego lub inicjowanych przez Wykonawcę i zaakceptowanych przez Zamawiającego,
- wykonywanie innych zadań i czynności zleconych przez Zamawiającego związanych z Projektem, przez co Zamawiający rozumie między innymi analizę ryzyka i podejmowanie działań mających na celu wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości,
- udział w kontrolach prowadzonych przez organy wewnętrzne Zamawiającego oraz uprawnione instytucje zewnętrzne w zakresie realizacji Projektu (w szczególności przez IP).
- wykonywanie innych zadań niezbędnych dla poprawnej realizacji projektu.
Usługa będzie świadczona osobiście przez Wykonawcę w miejscu i czasie uzgodnionym pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą w tym korespondencyjnie i telefonicznie.
1.2. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych.
1.3. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert wariantowych.
1.4. Zamawiający nie przewiduje udziału podwykonawców przy realizacji przedmiotowego zamówienia.
1.5. Zamawiający przewiduje udzielenie Wykonawcy w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego innych podobnych zamówień na zasadach określonych w Ustawie z dnia 29.01.2004 Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 poz. 1579) i/lub w odpowiednio obowiązujących Wytycznych.
Kod przedmiotu zamówienia w oparciu o Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
- 79000000-4 - Usługi związane z zarządzaniem
II. GŁÓWNE WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY ICH SPEŁNIANIA
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego może wziąć udział Wykonawca spełniający następujące warunki:
1. Jest osobą samozatrudnioną i będzie wykonywać zadania przewidziane w projekcie samodzielnie.
Ocena spełnienia warunku 1 będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie Aktualnego odpisu z właściwego rejestru bądź z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG.
2. Posiadania kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej (certyfikaty), o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający wymaga od Menadżera Projektu posiadania doświadczenia w realizacji, rozliczaniu i kierowaniu minimum jednym projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej o podobnym charakterze do przedmiotu zamówienia, które zostały prawidłowo zakończone.
3. Posiadania wykształcenia wyższego, ma co najmniej 5- letnie doświadczenie zawodowe, liczone od dnia uzyskania kwalifikacji zawodowych, posiada certyfikat zarządzania projektami na poziomie PRINCE2.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia Wykonawcy oraz załącznika: Wykaz usług (załącznik nr 3 do zapytania) wraz z kopiami referencji ze zrealizowanych projektów lub bezusterkowych protokołów odbioru usługi.
Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, którzy nie wykażą spełniania wszystkich warunków w postępowaniu.
III. KRYTERIA OCENY OFERT:
Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria oceny ofert:
Kryteria:
1) cena brutto - waga 90 pkt.
2) doświadczenie w kierowaniu/zarządzaniu projektami współfinansowanymi ze środków UE o podobnym charakterze do przedmiotu zamówienia - waga 10 pkt.
Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie przedstawionych wyżej kryteriów oraz ich wagi. Oferty oceniane będą punktowo, w następujący sposób:
S = A+B, gdzie:
S - suma uzyskanych punktów
- punkty z kryterium 1)
- punkty z kryterium 2)
Kryterium 1 – Cena brutto
C = (Cmin/Cof) x 90 pkt, gdzie:
C – Ilość przyznanych punktów
Cmin – najniższe wynagrodzenie wśród składanych ofert
Cof – wartość danej oferty
Kryterium 2 Doświadczenie w kierowaniu/zarządzaniu projektami współfinansowanymi z Unii Europejskiej o podobnym charakterze do przedmiotu zamówienia na przestrzeni ostatnich pięciu lat:
5 pkt. za 2 projekty
10 pkt. za 3 projekty i więcej
Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę, która zawiera wszystkie wymagane dokumenty i która uzyska najwyższą ilość punktów, w oparciu o ustalone wyżej kryteria i podpisze umowę z wybranym Wykonawcą.
IV. OPIS SPOSOBU OBLICZANIA CENY:
1) Cena winna zawierać wszystkie koszty, jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytego wykonania przedmiotu zamówienia w tym koszty podatku VAT.
2) Wykonawca zobowiązany jest do podania całkowitej ceny zamówienia, wyliczonej do dwóch miejsc po przecinku, wyrażonej cyfrowo i słownie w złotych polskich.
V. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia w terminie: od kwietnia 2018 do września 2018 r.
VI. WARUNKI ISTOTNYCH ZMIAN UMOWY ZAWARTEJ W WYNIKU PRZEPROWADZONEGO POSTĘPOWANIA.
Zamawiający przewiduje zmiany umowy, które mogą wystąpić wyłącznie w następujących sytuacjach:
1. Zmiana postanowień niniejszej umowy jest dopuszczalna, jeżeli:
a) w trakcie obowiązywania umowy nastąpią zmiany stawki podatku od towarów i usług: kwota brutto określona w umowie nie ulegnie zmianie, strony odpowiednio skorygują kwotę netto oraz kwotę podatku od towarów i usług,
b) gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną, w szczególności Instytucją Zarządzającą lub Pośredniczącą, a także innymi instytucjami, które na podstawie przepisów prawa mogą wpływać na realizację zamówienia,
c) gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych wydanych przez ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego lub wytycznych i zaleceń Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej, w szczególności w zakresie sprawozdawczości,
d) wystąpią okoliczności mające wpływ na realizację umowy, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a zrealizowanie założonego pierwotnie celu umowy byłoby bez tych zmian niemożliwe lub znacznie utrudnione,
2. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy jest dopuszczalna w przypadku:
a) gdy wykonanie zamówienia w określonym pierwotnie terminie nie leży w interesie Zamawiającego,
b) działania siły wyższej, uniemożliwiającego wykonanie zamówienia w określonym pierwotnie terminie,
c) w przypadku wystąpienia obiektywnych czynników niezależnych od Wykonawcy i Zamawiającego.
VII. MIEJSCE, TERMIN I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT WRAZ Z NIEZBĘDNYMI ZAŁĄCZNIKAMI:
Wymagania dotyczące oferty:
a) ofertę należy złożyć w formie pisemnej w języku polskim, z wykorzystaniem formularza ofertowego, (osobiście, pisemnie – listem poleconym, w siedzibie Zamawiającego, do dnia 2018-03- 12 do godz. 12:00).
Adres:
4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ,
ul. Weigla 5,
50-981 Wrocław,
Budynek 37 - Kancelaria.
Decyduje data i godzina dostarczenia oferty do siedziby Zamawiającego.
b) zaleca się, aby pierwszą stronę oferty stanowił formularz oferty,
c) wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane i datowane własnoręcznie przez osobę podpisującą ofertę; poprawki cyfr i liczb należy pisać wyrazami,
d) całość tworząca ofertę winna być spięta lub zszyta w sposób zapobiegający jej dekompletacji; zaleca się, aby wszystkie strony oferty zostały ponumerowane przez Wykonawcę (dotyczy tylko zapisanych stron oferty),
e) ofertę należy spakować w jednej kopercie zaadresowanej na Zamawiającego i opatrzonej napisem: Zapytanie ofertowe pn.: Menadżer Projektu pn. „Zakup aparatury medycznej na potrzeby Zintegrowanego Bloku Operacyjnego w 4. Wojskowym Szpitalu z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu – Etap III”,
f) Wymagane załączniki:
- Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG;
- Formularz ofertowy (załącznik nr 1);
- Wzór umowy (załącznik nr 2);
- Wykaz usług (załącznik nr 3);
VIII. ROZSTRZYGNIĘCIE POSTĘPOWANIA:
- Zamawiający po wyborze najkorzystniejszej oferty niezwłocznie powiadomi o tym fakcie Wykonawców i umieści informację o wyniku postępowania w Bazie Konkurencyjności.
- Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród pozostałych, bez obowiązku przeprowadzania ich ponownej oceny.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia dodatkowych negocjacji z potencjalną osobą Wykonawcy w przypadku, gdy oceniani Wykonawcy otrzymali taką samą liczbę punktów.
- Zamawiający może odstąpić od podpisania umowy, jeżeli cena wybranej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
UWAGA
Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia niniejszego postępowania w każdym momencie bez podania przyczyny.
Osobą upoważnioną do kontaktu z Wykonawcami jest:
Magdalena Kałuska – tel. 261660779, e-mail: oferty@4wsk.pl
…………………………………
Podpis Kierownika Zamawiającego